Архив успехи 2009/2010

Спортни постижения:
Отборът по Бадминтон- девойки- 2-ро място на зонално първенство
Отборът по Волейбол- девойки 8-10 кл. – областен първенец и класиран за Зонално първенство- капитан- Вяра Пеева 10д
Радосвета Стоянова- 10а клас:
бронзов медал от Републиканско първенство- 3км. гладко бягане
сребърен медал- 2 км. стипълчейз с препятствия(Държавно Индивидуално Първенство)
златен медал- спортно ходене по сортно ходене: Държавно Индивидуално Първенство по спортно ходене- девойки старша възраст
Мария Атанасова- 10е клас:
I място- Национален фестивал по бойни изкуства- София
I място- III Международен турнир по карате- Каварна
II място- Новогодишен турнир по карате- Каварна, Национална купа- отборно
III място- Национална купа „Компас“- Монтана, Национален турнир- купа Каварна
III място- Международен мемориален карате турнир- гр. Скопие
Филчо Стоянов- 10е клас:
3 златни медала в категория 12-15г. и купа на България- HIP-HOP:
сола мъже- Перник, сола мъже София 2009г, дуети- София 2009г.
1 златен медал над 16г. и купа на Федерацията по HIP-HOP
купа на Федерацията
участие в Световен Турнир по HIP-HOP/POPPING/BREAK


Френски език:
Николай Йотов- 12ж клас
Рени Николова- 10е клас- 8 място на Национално олимпиада
Яник-Преслав Паласийо- 8е клас- 8 място на Национална олимпиада
Николай Йотов 12ж кл. беше класиран за Национална олимпиада
Преподаватели: Борислава Джамбазова, Пепа Божкова, Златка Попова


Немски език- участници в национален кръг:
Илия Петков- 9б клас
Даниела Иванова- 9б
Преподаватели: Лиляна Лазарова и Илияна Мавродиева
Стефани Пенева- 10б клас
Преподаватели: Маргарита Гроздева и Теодора Инчева
Маргарита Василева- 11б
Мария Терзиева- 11б клас
Преподаватели: Надя Бакларова и Теодора Инчева
Десислава Димитрова- 12б клас
Десислава Иванова- 12б клас
Йолита Павлова- 12в клас
Преподаватели: Румяна Янкова и Маргарита Гроздева


История- областен кръг:
9 клас:
Катерина Зафирова- 1 място
Славина Василева- 3 място
Елена Михайлова Стоянова- 3 място
Преподавател: Златка Маринова
10 клас:
Александра Ангелова– 1 място
Теодора Димитрова- 2 място
Стоян Божков- 3 място
Преподавател: Златка Маринова
11-12 клас:
Антоний Димитров– 1 място- предложен за Национална Олимпиада
Жан Йорданов- 3 място
Преподавател: Галина Жекова и Цветанка Чонкова


Български език- областен кръг:
8 клас:
Димана Стелианова Митева- 1 място
Магадалена Димитрова Иванова- 2 място
Елена Михайлова Стоянова- 3 място
Александър Петров Петров- 3 място

Преподавател: Драгомил Георгиев
9 клас:
Даниела Георгиева Иванова– 1 място
Калояна Венциславова Върбанова- 3 място
Преподавател: Руска Генчева
10 клас:
Петя Миткова Митева – 1 място
Гергана Ангелова Ангелова- 2 място
Преподавател: Дияна Боева
Венелина Валентинова Василева- 2 място

Катерина Сашева Зафирова– 3 място

Преподавател: Митка Димитрова
11 клас:
Теодора Николова Димитрова- 1 място
Светла Димитрова Сивкова– 2 място
Ирина Стоева Стоева– 2 място
Преподавател: Митка Димитрова
12 клас:
Виктория Юлиянова Иванова- 1 място
Петя Кирилова Петрова- 1 място
Илияна Енчева Иванова- 2 място
Симона Енчева Димитрова– 2 място
Деляна Константинова Маринова– 2 място
Преподавател:Гинка Димова
Теодора Бакърджиева- 2 място
Преподавател:Драгомил Георгиев


Английски език- областен кръг
предложени за Национален кръг:
8 клас- Кристина Божанова
9 клас:
Мирослав Стойков
Жулияна Цанева
Николай Николов
Яна Петрова
Виктория Терзиева
10 клас:
Надежда Георгиева
11 клас:
Александра Антонова
Веселина Стойкова
Александра Ангелова


Биология- областен кръг
I място- Снежана Райчева- 12в
III място- Виктор Киров 12в
Преподавател: Зл. Веселинова


9 клас- Областен кръг, предложени за Национален кръг:
I място Мирослав Стойков- 9г клас- в първата десятка на Национален кръг
II място Елица Николаева- 9ж клас
IV място Димитър Гочев- 9г клас
Преподавател: K. Енева


Национална олимпиада по Химия- областен кръг
Подборен кръг 12 клас:
Тедора Александрова 12г- I място
Катерина Господинова 11д- II място
Иван Господинов 12б- III място
Преподавател: Г. Чакърова
10 клас- Областен кръг:
I място Велина Давидкова 10б
II място Инна Братоева 10д
Преподавател: Г. Чакърова
9 клас- Областен кръг:
I място Деница Ангелова 9а
Преподавател: Зл. Веселинова
II място Мирослав Стойков 9б
Преподавател: А. Пащиева


II Национално състезание по Инф. технологии- гр. Благоевград:
III място – Никола Касабов от 8д клас
Ръководител: Мария Кирилова
IV място – Неда Димитрова и Магдалена Иванова 8д клас
Ръководител: Мария Георгиева


Национално състезание по Математика за Езикови гимназии- гр. Ловеч:
Участници: Александър,Дамян и Неда от 8д, Димитър от 8г клас
Велина 11в, Валерия и Радослав -11д, Стелиян -11б клас
Наградени:
II място и сребърен медал- Радослав Атанасов от 11д клас
III място и бронзов медал- Дамян Зафиров от 8д клас
IV място – Александър Петров 8д клас
VI място – Валерия Бърдарова 11д клас
Ръководител: Соня Стоянова


Допуснати до Национален кръг на олимпиадата по Философия
Симона Енчева Димитрова- 12 клас
Деляна Константинова Маринова- 12 клас
Теодора Николова Димитрова- 11 клас
Мария Веселинова Александрова- 12 клас
Грациела Николова Маринова- 11 клас
Милена Гичева Цанкова- 12 клас
Мария Георгиева Терзиева- 11 клас
Петя Милчева Стоянова- 12 клас
Преподавател: Мариана Филипова


Национално състезание по Информационни технологии- гр. Монтана:
Светослава Славова(10г клас)- 2-ро място,
категория презентации 8-10 кл.
Ръководител: Мария Георгиева


Резултати от националното състезание по физика във Варна:
Емануил Стефанов Главчев – 12д клас – 3-то място