Състезание „Роботика за България“

На 16.05.2026 в гр. Варна се състоя регионалния кръг на състезанието „Роботика за България“, организирано от SAPLab и ФРГИ. Екипът ни EGMechanics се представи достатъчно добре предвид големия брой участници, сред които традиционно много силни отбори (от Русе, Разград, Варна). Добрич бе представен от общо 8 екипа.

Нашият отбор, съставен от осмокласниците Мария, Дария, Арда и Мартин от8.а,8.б и 8.в клас, спечели награда за екип. А  робоиграта, която е най-атрактивната част от състезанието и се гледа от всички участници, бе сред четирите най-добри и се бори на полуфинал.

Младежите се постараха много и за научноизследователския проект като компонент от състезанието. Те работиха по темата за Дуранкулак като археологически обект и култура Хаманджия. Арда беше атракция с облекло на човек от онова време. 

Все още не са преминали всички регионални състезания, след което ще стане ясно кои отбори ще се срещнат в София.

Учениците се подготвяха в клуба по роботика с ментор Мария Кирилова. Той съществува от далечната 2016 година, когато бе първото ни участие в националния фестивал. Работата включва конструиране на робот, програмирането му, екипност и работа по научноизследователски проект.

ДОБРОВОЛЦИ ОТ ЕГ „ГЕО МИЛЕВ“ 

ДОБРОВОЛЦИ ОТ ЕГ „ГЕО МИЛЕВ“ 

И тази година ученици от 10 и 11 клас от ЕГ „Гео Милев“ , доброволци по Национална програма „От връстници за връстници“,  участваха в креативното събитие на Превантивно-информационен център, гр. Добрич. Това бе наградата за усилията, желанието и положения труд...

повече информация

Посещение на РИМ „Археология на Добруджа“

На 28.05.2026 г., учениците от ИУЧ география и икономика -11 клас, посетиха РИМ "Археология на Добруджа" във връзка с темата "Селища" по НП" Образователни маршрути" - Модул 3. Те надградиха знанията си, наблюдавайки с вълнение богатата и интересна експозиция от...

повече информация