В две поредни седмици ученици от ИУЧ по ИТ от 11. клас посетиха медийна група Добруджа. Посрещнаха ни Стефан Калев, с който работим от години и Преслав Димитров – наш бивш ученик.
В младежкото студио учениците записваха реклами или други текстове с професионална апаратура и редактираха звука, за по-добро звучене под ръководството на Преслав.
В основното студио станахме част от трите къта, в които се провеждат записите на видеоинтервюта. Стефан демонстрира работата с техникат в реално време.
Посещенията в медийна група Добруджа ни дават възможност ученето да е чрез преживяване. Тази година те се осъществиха благодарение на НП „образователни маршрути“, модул 3.







