И през пролетната ваканция  успешни изяви  на наши  ученички

От 4 до 7 април  в София се проведе XIV Международен фестивал на изкуствата „Абанико“.Организатори на форума са Музикална агенция „Артвойсес“, Институт „Сервантес“ – София и НЧ „Христо Смирненски 1946“ – София. Музикалният фестивал  се състоя  в зала 11 на НДК, където пред  международно жури  показаха своите талант и умения  певци, инструменталисти и  танцьори. Диляна Йорданова от 10г клас  успя да завоюва две първи места – за изпълнение на евъргрийн на „Остани“ на Паша Христова  и изпълнение на френска песен – „Je suis malade“. Нашата талантлива участничка е получила и покана да участва в международен музикален фестивал в Гърция. Диляна Йорданова  се подготвя при  вокален педагог Анелия Иванова във вокално студио „Палитра“.

Другата ни гордост  е Мила Чеварганова  от 11 в клас. Тя е един от талантите  на Студио за вокално обучение „Зонели“ – Добрич. Мила се представи с песента “Pas Sans Toi” из репертоара на Лара Фабиан в Категория „Най-добро изпълнение на френска песен“ и успя да грабне втора награда.

Нека им пожелаем още по-големи бъдещи успехи!

ДОБРОВОЛЦИ ОТ ЕГ „ГЕО МИЛЕВ“ 

ДОБРОВОЛЦИ ОТ ЕГ „ГЕО МИЛЕВ“ 

И тази година ученици от 10 и 11 клас от ЕГ „Гео Милев“ , доброволци по Национална програма „От връстници за връстници“,  участваха в креативното събитие на Превантивно-информационен център, гр. Добрич. Това бе наградата за усилията, желанието и положения труд...

повече информация

Посещение на РИМ „Археология на Добруджа“

На 28.05.2026 г., учениците от ИУЧ география и икономика -11 клас, посетиха РИМ "Археология на Добруджа" във връзка с темата "Селища" по НП" Образователни маршрути" - Модул 3. Те надградиха знанията си, наблюдавайки с вълнение богатата и интересна експозиция от...

повече информация