Осмокласниците от Езикова гимназия развиват своите умения за себепредставяне

Поредица от тренинги за себепознание и развитие на умения за себепредставяне бяха проведени през месец октомври с учениците от VIII-а, VIII-б, VIII-в, VIII-г класове. След въвеждащата игра, свързана с името на участниците, осмокласниците работиха по поставената от водещия тренинга индивидуална задача: “Да подготвят собствена визитка“, попълвайки в нея своите най-ценни личностни качества, умения и интереси.  Отговаряйки на въпросите „Кой съм аз?“; „Какво харесвам?“, „Какво мога?“ всеки участник трябваше на опише няколко свои личностни качества, умения и интереси, които да представи пред своите съученици. В края на тренингите осмокласниците споделиха, какво са научили за себе си и за другите от това упражнение. Най-активните от тях се включиха и в изработването на колаж от техните цветни и уникални визитки.

Целта на тренинга бе осъзнаване на собственото „Аз“ и развиване на умения у учениците за реалистична самооценка и себепредставяне.

 

ДОБРОВОЛЦИ ОТ ЕГ „ГЕО МИЛЕВ“ 

ДОБРОВОЛЦИ ОТ ЕГ „ГЕО МИЛЕВ“ 

И тази година ученици от 10 и 11 клас от ЕГ „Гео Милев“ , доброволци по Национална програма „От връстници за връстници“,  участваха в креативното събитие на Превантивно-информационен център, гр. Добрич. Това бе наградата за усилията, желанието и положения труд...

повече информация

Посещение на РИМ „Археология на Добруджа“

На 28.05.2026 г., учениците от ИУЧ география и икономика -11 клас, посетиха РИМ "Археология на Добруджа" във връзка с темата "Селища" по НП" Образователни маршрути" - Модул 3. Те надградиха знанията си, наблюдавайки с вълнение богатата и интересна експозиция от...

повече информация