Олимпиади 2014

Традиционно представители на нашата гимназия се включиха в ученическите олимпиади в много направления. Голяма част от тях завоюваха и отличия:

Английски език:
В националния кръг Варвара-Велика Рогова от 10 клас и Лазар Недков от 12 клас се класираха на 9-та позиция.
Достойно се представиха и Мартин Димитров и Валентина Стоева от 9 клас.
Учениците са подготвени от Даринка Господинова, Красимира Кръстева, Донка Петрова, Павлина Станкова и Миглена Василева.

Немски език:
По традиция учениците ни завоюваха успехи в националния кръг на олимпиадата.
От 9 клас там ни представиха Александър Манолов и Камен Ников.
Престижното 3-то място в 10 клас зае Васил Манев.
От 11 клас Жени Матеева е 6-та, а Траяна Милчева – 9-та 
В 12 клас Ива Иванова получи оценка Отличен (5,50), достойно се представиха и Анна Димитрова и Александра Димитрова.
Учениците са подготвени от: Теодора Инчева, Маргарита Гроздева, Илияна Мавродиева, Румяна Янкова, Силвия Тончева и Елица Райновска.

Руски език:
До национален кръг на олимпиадата бе допусната Анжелина Железова от 11 клас.
Ръководител: Виолета Борисова

Български език и литература:
Отново отлично представяне нашите участници:
10 клас:  1-во място – Лина-Мария Стоянова; 2-ро място – Илияна Стойчева и Марина Димитрова
11 клас: 1-во място – Цвета Борисова; 2-ро място – Ива Станиславова и Кристина Стоянова
12 клас: 1-во място – Елена Стоянова и Димана Митева; 2-ро място – Жанет Стоянова
В националния кръг на олимпиадата се включи Димана Митева.
Учениците са подготвени от: Милена Василева, Гинка Димова, Руска Генчева и Драгомил Георгиев.

Математика:
В традиционното национално състезание по математика за гимназии с чуждоезиков профил, което се проведе през април в Троян, нашите представители отново пожънаха успехи:
10 клас: 6-то място – Величко Терзиев(10д) и Мутулхан Исаев(10в);
11 клас: 5-то място – Иван Бърдаров(11д);
12 клас: 6-то място – Никола Касабов(12д).
Добро представяне и на областния кръг на олимпиадата: В 10 клас София Панайотова зае 3-то място.
Преподаватели: Соня Стоянова, Даниела Канева и Русанка Вичева.

Физика:
Успехите на нашите възпитаници в националния кръг на олимпиадата по физика тази година:
В група 8 клас на 4-то място се класира Александър Игнатов от 9 клас, в същата група беше и Мартин Димитров.
В група 10-12 клас достойно се представиха Александър Петров(12г), Петър Георгиев(12г), Рут Бусари(12в) и Андреа Караджова(12д).
Предложени за участие в олимпиадата бяха и: Мария Тодорова(9 клас), Мутулхан Исаев(10в), Желязко Генов(11е) и Иван Бърдаров(11д).
През април нашите физици се включиха и в пролетното национално състезание, което се проведе в Сандански. Ето и техните постижения там:
9 клас: Павел Петков(9в) – 7-мо място и 1-ва награда, Мартин Димитров – 8-мо място и 2-ра награда от 86 участници в тяхната група.
Александър Петров от 12д клас се нареди на 3-то място в група 11-12 клас.
Те са подготвени от: Дарина Даскалова и Атанас Атанасов.

Химия: 
Отлично представяне на областния кръг на олимпиадата:
В 8 клас Мария Тодорова (9 клас) и Йоанна Петрова (9 клас) бяха предложени за национален кръг.
В 9 клас Иван Янков (10д) се класира на 1-во място и бе предложен за национален кръг.
В група 10-12 клас 1-ва на областния кръг е Рут Бусари(12в), 2-ра – Надежда Янакиева (11д), 3-та – Гълъбина Хинкова(12в).
В провелото се на 11-13 април в Сливен Национално състезание по химия Надежда Янакиева(11д) получи оценка Отличен(6,00), Денислав Илиев(11е) и Константин Константинов(11б) – Мн.добър(4,75) 
Ръководители: Албена Пащиева и Петя Стефанова.

Биология:
В областния кръг на олимпиадата на 2-ро място в група 10-12 клас се класира Константин Константинов(11б), който беше предложен за национален кръг. В същата група 3-та стана Гълъбина Хинкова(12в).
Преподаватели: Калинка Енева и Иванка Николова.

История:
Достойно представяне и по история:
8 клас – 1-во място – Мартина Михайлова(9 клас)
9 клас – 2-ро място – Мина Василева(10 клас), 3-то – Емил Василев(10 клас)
10 клас – 1-во място – Даниел Петров(11е), 3-то – Мирела Стефанова(11ж)
11-12 клас – 2-ро място – Николета Никофорова(12 клас), 3-то – Васил Алексиев(12 клас).
Учениците са подготвени от Златка Маринова, Галина Жекова и Цветана Чонкова.

Философия:
На 1-во място в областния кръг се класира Васил Манев от 10 клас. Той бе класиран и за националния кръг.
Преподавател: Румяна Никова

Информационни Технологии:
Нашите представители на тази олимпиада не просто се представиха достойно, а всички се класираха за национален кръг, който ще се проведе този месец в Монтана. Ето и кои са те:
Категория “Мултимедия” – Никола Картелов и Петър Стоянов (8 клас) с проекта “Златно сечение”
Категория “Уеб сайт” – Николета Стефанова и Даниела Ангелова (9 клас) с проекта “Център за защита на природата и животните”
Категория “Интернет приложения” – Веселин Стоянов и Боян Димитров (11 клас) с проекта “Вози.се – Онлайн платформа за споделено пътуване” и Рут и Естер Бусари (12 клас) – “Бъди студент”.
На всички пожелаваме успех на националния кръг!
Учениците са подготвени от Мария Георгиева.

 

Препоръчваме ви: